System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona i prowadzona przez wolontariuszy.

Szanowni Państwo....

dodano: 2017-04-03 17:47:59

... informujemy, że przez dłuższy czas, z powodów technicznych dane na stronie w części zdezaktualizowały się za co bardzo przepraszamy. Od tygodnia sukcesywnie strona jest aktualizowana i uzupełniana. Bardzo prosimy o cierpliwość i pozdrawiamy wszystkich zwierzolubów.

więcej »

Podaruj 1%

dodano: 2016-03-12 20:42:00

Jak zwykle każdego roku o tej porze, zwracamy się do Państwa z prośbą o podarowanie 1% z Podatku na rzecz zwierzaków z naszego Schroniska. Z tego tytułu, że schronisko nie posiada możliwości przyjmowania wpłat ( nie jest Organizacją Pożytku Publicznego ) swoje darowizny prosimy przekazywać na NR KRS 0000154454 Cel szczegółowy: oddział w Jaworze. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie wiedzą informujemy, że legnickie Schronisko bardzo ściśle współpracuje z TOZ oddział w Jaworze. Zarówno kwoty wpłacane przez Darczyńców na konto TOZ ( z dopiskiem "na psy ze schroniska" ) jak i z 1% przeznaczane są na zakup, specjalistycznych karm, obróżek p/pchłom, kropelek a także na dofinansowanie zabiegów niezbędnych w niektórych przypadkach. Za ofiarnośc i wielkie serca z góry dziękujemy. Nigdy Państwo nas nie zawiedli :)

 

 

 

więcej »

Legnickie Morsy dopisały :)

dodano: 2016-02-12 11:41:27

W imieniu naszych zwierzaczków, z całego serca dziękujemy za dary przekazane przez legnicką sekcję Morsów!

 

więcej »

Zimno, zimniej, mróz!

dodano: 2016-01-06 18:09:20

Zima zapanowała na dobre. Wiele zwierzaków ( zwłaszcza po noworocznych i około światęcznych fajerwerkach ) pozostaje bez dachu nad głową oraz jedzenia i picia. Codziennie otrzymujemy zgłoszenia o błąkających się przestraszonych psach i kotach. To w większości ofiary "radosnego Sylwestra." Dlatego bardzo prosimy i uczulamy Państwa. Jeśli zobaczycie takie zwierzę to nie pozostawajcie obojętni!  Dzwońcie na Straż Miejską lub Policję! Taki wyziębiony, odwodniony i wygłodzony zwierzak nie ma szans przeżycia bez pomocy ludzi.

 

więcej »

Nie strzelaj w Sylwestra!

dodano: 2015-12-27 20:20:55

Stowarzyszenie Empatia zaprasza do przyłączenia się do facebookowej akcji - "Nie strzelam na Sylwestra!". Dlatego, że wybuchów petard śmiertelnie boją się zwierzęta.

Inicjatywę rozpowszechnioną na portalu społecznościowym Facebook poparło już ponad 12 tysięcy osób, w tym również mieszkańcy Bydgoszczy: "Nie kupuję petard. Z politowaniem patrzę, na tych którym bezmyślny hałas sprawia przyjemność” - pisze jedna z bydgoszczanek. 

Internauci wymieniają się również doświadczeniami związanymi z sylwestrem i traumą, jaką przeżywają tego dnia ich czworonogi: "Mój pies panicznie boi się wystrzałów petard”, "Moja kotka jest tymi hukami przerażona”, "Mój pies ma cukrzycę i przy tym padaczkę cukrzycową, gdy bardzo się boi. Głównym powodem jest tak okropny hałas”. 

- Chcemy pokazać ludziom przeciwnym strzelaniu w sylwestra, że nie są sami - wyjaśnia Katarzyna Biernacka, prezes stowarzyszenia. - Zależy nam również na tym, aby zainteresować problemem całą rzeszę osób neutralnych i dzięki akcji uzyskać ich przychylność. 

Jak podkreśla, jeśli inicjatywa choć w niewielkim stopniu przyczyni się do ograniczenia hałasu w sylwestra, to i tak będzie to postęp. - Zamierzamy powtórzyć akcję w przyszłym roku - zapowiada Katarzyna Biernacka. - Trzeba uświadomić ludziom skalę problemu. Przecież z powodu wybuchów petard ginie co roku mnóstwo czworonogów. 

Niestety w Polsce nie prowadzi się żadnych statystyk dotyczących zgonów wśród zwierzaków. - Wiadomo natomiast, że we Włoszech, podczas ubiegłorocznego sylwestra, zginęło aż 50 tysięcy zwierząt - wylicza prezes Empatii. 

O nieużywanie petard apeluje również Izabella Szolginia, dyrektorka bydgoskiego schroniska dla zwierząt. Jak wskazuje, stres wywoływany wybuchem fajerwerków sprawia, że psy zrywają się ze smyczy i biegną na oślep. Część czworonogów trafia później do schroniska, dlatego tak ważne jest, aby na obroży pupila znajdował się numer telefonu właściciela. 

Ale nie wszystkie zwierzęta mają tyle szczęścia. Wiele z nich ginie w sylwestra pod kołami samochodów lub z powodu przemarznięcia.

źródło: Strach i panika - zwierzęta nie lubią sylwestra

 

 

więcej »

Dziś trafiłem

Czarna

dodano: 2018-05-14 12:27:27

Opis:

Czarna trafiła do schroniska 11.05.2018 r. Przebywa obecnie w boksie B16 i jest na razie na kwarantannie. Może ktoś jej szuka, komuś uciekł...

więcej »