System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona przez wolontariuszy, prowadzona przez LPGK sp. z o.o.

LALA

dodano: 2019-08-05 12:36:14

Opis:

04.08.2019 do schroniska została przywieziona przez Policję śliczna, maleńka sunia. Błąkała się przy ul. Złotoryjskiej niedaleko stacji paliw Shell. Sunia jest bardzo wystraszona, wszystkiego się boi! Jest łagodnym i przyjaznym psiakiem ale widać, że źle ją traktowano - kuli się i ucieka, gdy wykonuje się przy niej gwałtowne ruchy. Ale gdy tylko zacznie się się ją głaskać, zaraz próbuje przytulić się. Szukamy dla Lali odpowiedzialnego opiekuna, który będzie dbał o bezpieczeństwo swojego pupila i pokaże mu jak naprawdę powinno wyglądać życie u boku kochającego człowieka. Lala oczekuje na zabieg sterylizacji. Po zabiegu i rekonwalescencji będzie gotowa do adopcji.

kontakt w sprawie adopcji: 76 856 63 48

więcej »

PUSZEK

dodano: 2019-07-30 13:52:09

Opis:

27.07.19 był dla tego pieska bardzo tragicznym dniem. Jego opiekun przyprowadził go pod schronisko, przywiązał do ogrodzenia i odszedł. Znieczulica i podłość do granic możliwości! Został porzucony bez wyjaśnień, a chyba chociaż tyle mu się należało. Jak można skazać starowinka na spędzenie jesieni życia za kratami? Za co? Za to, że był najlepszym przyjacielem? On kompletnie nie rozumie co się stało i dlaczego jego życie z dnia na dzień zawaliło się! W jego poczciwych oczkach widać, że jest zdezorientowany, przerażony i smutny, on tęskni za swoim domem. Może znajdzie się dobra dusza, która podaruje Puszkowi kawałek miejsca w swoim domu i serce? Czy może jednak przyjdzie mu kiedyś umrzeć samotnie, w zapomnieniu! Ratujmy Puszka!

kontakt w sprawie adopcji: 76 856 63 48

więcej »

SPAJKI I NYGUS

dodano: 2019-07-30 08:57:52

Opis:

 26.07.19 do schroniska trafiły 2 cudne psiaczki: Spajki lat 9 i Nygus lat 12. Pieski zostały oddane przez właściciela, który zrzekł się praw do zwierzaków na rzecz schroniska. Właściciel ze względu na swój stan zdrowia nie mógł sprawować opieki nad psami. Oddał je do schroniska z bólem serca. Spajki i Nygus to prze kochane, łagodne, mądre i spokojne psiaki. Pięknie chodzą na jednej smyczy. Na pewno będą świetnymi towarzyszami do oglądania telewizji i spokojnych spacerów. Chłopaki są do siebie bardzo przywiązane, razem były wychowane. Nie chcielibyśmy ich rozdzielać, to byłby dla nich straszny cios! Błagamy o dom dla tych psiaków! Seniorom jest trudno znaleźć dom i często w bezdomności odchodzą z tego świata....Nie pozwólmy na to!!! Te dwa seniory są obecnie zagubione, bezradne, samotne.....Nie zasługują na takie życie, życie za kratami.... One potrzebują teraz kochającego opiekuna na resztę życia! Zaadoptuj te starsze psiaki, a zyskasz sympatycznych przyjaciół. Kto uratuje tych dwoje przyjaciół?

"Bez Nygusa do domu? Nie ma mowy! Prędzej odejdę za TM w schronie, ale przy boku przyjaciela......"

kontakt w sprawie adopcji: 76 856 63 48

więcej »

DYZIO

dodano: 2019-07-11 12:39:38

Opis:

09.07.2019 Dyzio został odłowiony z ulicy Paderewskiego w Legnicy przez Straż Miejską i trafił za schroniskowe kraty. Piesek był strasznie zaniedbany, brudny z dredami na całym ciele. Nie da się opisać to co zobaczyliśmy! To nie był pies lecz kłąb skołtuconej, brudnej sierści. Obraz nędzy i rozpaczy! Obraz biednego, bezradnego psiaka, który długo pozostanie w pamięci. Łzy same leciały do oczu patrząc na to zwierzątko......Czym zawinił ten psiak, że został tak potraktowany? Brudny, zaniedbany pies nie był już do niczego potrzebny.....Najprościej wyrzucić.....brak słów! Dyzio, takie dostał w schronisku imię, jest już bezpieczny. W tym samym dniu kiedy został przyjęty do schroniska postanowiliśmy ulżyć pieskowi, wykąpać go i ostrzyc. Po całym zabiegu okazało się, że to piękny pies (widać to na zamieszczonych zdjęciach poniżej, pies w dniu przyjęcia i pies po kąpieli). Po tych zabiegach tulił się do pracownika,  jakby chciał powiedzieć " dziękuję za pomoc". Dyzio jest bardzo łagodnym i przyjaznym psem. Gdy tylko zacznie się go głaskać, przytula się i patrzy w oczy. Chcielibyśmy aby dane mu było zaznać prawdziwego, domowego ciepła i troskliwej opieki ze strony człowieka. Nie pozwólmy go już nigdy skrzywdzić! "Nie każdy musi lubić psy i im pomagać ale nikt nie ma prawa ich krzywdzić" Dyzio jest już zaszczepiony i gotowy na nowy domek. Czy ktoś pokaże mu życie inne niż miał do tej pory?

kontakt w sprawie adopcji: 76 856 63 48

więcej »

FIONA

dodano: 2019-07-05 09:06:30

Opis:

01.07.2019 trafiła ponownie do schroniska Fiona, piękna, czarna sunia. Po raz kolejny biegała bez opieki przy ul. Książęcej. Została odłowiona przez Straż Miejską. Niestety opiekun nie interesuje się losem psiaka, nie kwapi się aby sunię odebrać. Fiona to jeszcze szczeniak, którego właściciel skazał na bezdomność.... Fiona jest bardzo żywym psem. Potrzebuje dużo ruchu i zainteresowania ze strony opiekuna. Powinna trafić do doświadczonego opiekuna, który będzie potrafił pokierować jej szkolenie. Najlepszy byłby dla niej dom z ogrodem. Szukamy dla dla tego kochanego, aktywnego psiaka domu, który zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu i już nigdy nie porzuci. Sunia jest już po zabiegu sterylizacji i czeka na nowego opiekuna.

kontakt do schroniska: 76 856 63 48

więcej »

Dziś trafiłem

BUNIA

dodano: 2019-08-20 12:41:23

Opis:

15.08.2019 została przywieziona do schroniska mała, śliczna sunia. Odłowiła ją Straż Miejska przy ul. Słubickiej. Ma ok. 1 rok. Bunia (t...

więcej »

LARA

dodano: 2019-08-20 12:08:38

Opis:

14.08.2019 trafiła do schroniska z Gminy Ruja młoda, czarna sunia. Ma ok. 3 lat. Po listwie mlecznej widać, że sunia miała niedawno szczeni...

więcej »

TRUFEL

dodano: 2019-08-12 10:42:44

Opis:

10.08.2019 do schroniska został dostarczony mały, brązowy piesio, błąkał się przy ul. Głogowskiej. Piesek jest młody (ma ok. 3 lat), ba...

więcej »